Geçmişten Günümüze Radyo [Araştırma]

Eski Radyo

Geçmişten günümüze günümüze radyonun önemini anlatan küçük bir araştırma yaptık ve radyo Ems ailesi olarak sizlerin huzuruna sunuyoruz.

İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte radyo dinleme oranları yükselmiş fakat bu yükseliş televizyonun icadı ile büyük bir düşüşe geçmiştir.Aslında Radyolar bulundukları ülkenin sosyal ve kültürel etkinliklerinin uluslar arası düzeyde yerini bildirir 80lerde başlayan radyo akımı zamanla büyük bir hızda gelişmiştir artık siyasi sloganlar ‘‘gerçeği öğrenmek için Radyo dinle’’ sloganlarıyla radyo siyasi hayata da girmiştir . ve zamanla radyolarda terapiler başlamıştır.

Artık insanlar radyo dinleyerek stresten kurtulduklarına inanmışlardır Amerikan radyolarından doğan rock n roll tarzı Türkiye de 90lı yıllarda benimsenmiş ve bu tarzda (Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk) gibi idoller ortaya çıkmıştır bu ikilinin kent FM de yapmış olduğu Kaybedenler kulübü adlı program 90lı yıllara damgasını vurmuş ve en sevilen programlardan biri haline gelmiştir. Müzik piyasasında Yeni sanatçılar doğmuş: Zeki MÜREN, Selma HÜREL, Haluk LEVENT , Sezen AKSU ,Ajda PEKKAN ve Tarkan gibi ve radyo dinleyen halk tarafından çok sevilmiştir. Günümüzde ise radyo dinleme oranı düşmüş ve kanal sayıları artmıştır.

Online radyo büyük bir hız kazanmıştır. Artık halk Online radyolarda radyo dinlemeyi daha samimi bulmuş ve benimsemiştir. Sanal radyolar kalitede hız kazanmış bunlardan başa gelen radyolar: Radyo Ems , Karadeniz FM vs. dır. Sanal radyolar artık daha objektif yayınlar yapmaya başlamıştır . Biz radyo Ems ailesi olarak insanlık ve farkındalık adına yayınlarımızın kalitesini arttırmaya ve yenilenmeye devam edeceğiz bizi tercih ettiğiniz için teşekür ederiz…

Hiç yorum yazılmadı. İlk yazan sen ol!

Bir Cevap Yazın